Buradasınız: Ana sayfa - Genç Moda Takip - 2013 Favori Rengi Zümrüt Yeşili

2013 Favori Rengi Zümrüt Yeşili

Pantone 2013 Yılının Rengini Seçti:
Zümrüt Yeşili (17-5641 Emerald)

X-RITE Pantone Türkiye Temsilcisi Odak Kimya’nın ev sahipliğinde, 20 Aralık 2012 Perşembe günü İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) gerçekleştirilen basın toplantısında, 2013 Yılı’nın Rengi açıklandı. Pantone EMEA Bölge Yöneticisi Carola Seybold’un yaptığı açıklamaya göre, 2013 Yılının Rengi Zümrüt Yeşili (Emerald).

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi

2013 Yılının Rengi ilan edilen Zümrüt Yeşili; aslında tarihte çoğu kez görkemli ve kıymetli değerli taşlarla ilişkilendiriliyor ve eski çağlardan beri, sahip olduğu ihtişamı ve birçok kültür ve dinde, yeni yaşamın rengi olması itibariyle de dikkat çekiyor.

Zümrüt Yeşili; tarih boyunca aynı zamanda yükselişin, yenilenmenin ve bereketin de sembolü olmuş. Asırlar boyunca, birçok ülke iyileştirici ve birlik bilincini temsilen yeşili seçmişler. Renk kombinasyonlarıyla farklı uyumları ortaya çıkaran Zümrüt Yeşili, kadın ve erkek modasından, aksesuara birçok alanda kullanılabilmektedir.

Tüm dünyada profesyonel renk standartları sağlayıcısı ve rengin global otoritesi Pantone ile renk ölçüm cihazlarının dünyadaki lider firması X-RITE’ın Yılın Rengi açıklaması; son on yıldır, hem yeni ürün gelişimlerini, hem de moda, ev-ofis dekorasyonu, kozmetik, tekstil, aksesuar ve endüstriyel tasarımları da kapsayan çeşitli endüstrilerdeki üretimi ve satın alma kararlarını etkiliyor.

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi-1

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi-1

Odak Kimya’nın kurucuları Ayla Çuhadaroğlu ve Mine Kalaylı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, Pantone’un yılın rengini belirlemek üzere çeşitli kriterleri olduğundan söz eden Seybold; dünyada birçok sektördeki gelişmeyi, sanat koleksiyonlarını, popüler sanatçıları, seyahat rotalarını, teknolojik ilerlemeleri ve diğer sosyo-ekonomik koşulları takip ederek o yılın renginin belirlendiğini vurguladı.

Seybold, renklerin satın alma kararlarında %65’in üzerinde etkili olduğunu belirterek, değişen dünya düzeni ile birlikte sosyal konu ve faktörlerin de renk belirleme çalışmalarındaki öneminin altını çizdi. Küresel değişikliklerin etkisinin de tartışıldığı toplantıda, doğa ile ilgili faktörlerin de “yeşil”e duyulan ihtiyacın artmasında etkili olduğu belirtildi.

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi

 

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi Giyim

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi Giyim

Moda için Zümrüt Yeşili


Yeşilin hakimiyeti özellikle moda ve tasarım dünyasında birkaç mevsimden bu yana durmadan yükseliyor. Her ortam için uygun Zümrüt Yeşili’nin klasik zarafeti kadınların formal ve günlük kıyafetlerini ve hatta aksesuarlarını da çarpıcı yapıyor. Bunun yanında Zümrüt Yeşili, erkeklerin spor kıyafetlerinde, yün giyimlerinde ve kravatlarında güçlü bir çizgi çiziyor. PANTONE Fashion Color Report Spring 2013’ de yer alan moda tasarımcılarından bazıları, TracyReese, Nanette Lepore, Barbara Tfank, NAHM ve Marimekko, Zümrüt Yeşilini ilkbahar koleksiyonlarına dahil ediyorlar.


Dengeli ve de sofistike Zümrüt Yeşili, görünürdeki tüm renkleri hareketlendirecek ve ilkbaharın ötesinde yaza ve sonrasında sonbahara ve kışa damgasını vuracak.

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi Dekorasyon

Zümrüt Yeşili 2013 Yılın Trendi Dekorasyon

Dekorasyon için Zümrüt Yeşili
Aynı odada ayrı renk duvar boyaları ve aksesuarları ile canlandıracağınız evinizdeki, sağlık ve mutluluğunuzu arttırmak için de Zümrüt Yeşili’nden yararlanabilirsiniz. Bu mücevher benzeri renk tonu girişte, yemek odasında ya da çalışma odasında gösterişli bir his yaratır ve oturma odasına tek bir duvarın boyanması ile odaya hayat katar. Mutfağa ve yemek odası alanlarına Zümrüt Yeşili yemek takımları ve farklı aksesuarlar ile renk katabilirsiniz.

 

Gelen Aramalar:


Etiketler:, , , , , , , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler