Buradasınız: Ana sayfa - Genç Moda Takip - Arı zehrinin kırışıklık mucizesi

Arı zehrinin kırışıklık mucizesi

 

Arı zehrinin kırışıklık mucizesi

Nedeni  Prens William ile Evli olan Kate Middleton’ın cildinin berraklığı, Prens Charles’ın eşi Camilla Parker’ın yaşına rağmen gençliğinin sırrı. İkisinin de arı zehiri içeren, botoksa rakip gösterilen bir ürün kullandığı artık sır değil. Peki bu ürün ne işe yarıyor?

Uzakdoğu’da ev yapımı kremlerde kullanılıyordu

Cornwall Düşesi Camilla 64 yaşında. Ona rağmen kırışıklıklarından her geçen gün kurtuluyor. Pek çok uzman Camilla’nın botoks yaptırdığını iddia etse de yanılıyor. Organik kremlere meraklı Camilla Parker ‘arı zehiri’ içeren bir krem ve maske kullanıyor. Aynı şekilde Kate Middleton da arı zehiri özlü ürünü tercih ediyor. Arı zehiri aslında yıllardır Uzakdoğu’da ev yapımı cilt maskelerinde içerik olarak kullanılıyordu. Güney Koreli bilim adamları arı zehirinin kırışıklıkları yok ettiğini çalışmalarıyla kanıtladı. Arı zehirinin cilt üzerindeki etkisi Güney Kore Ulusal Bilim Akademisi’nde ortaya çıkarıldı. Dr. Sang Mi Han’ın sırrını keşfetti, arı zehiri içeren ürünler Yeni Zelandalı bir kozmetik firması tarafından çıkarıldı. ‘Manuka Doctor’ adındaki ürünler botoksa alternatif olarak gösteriliyor.

Nasıl işe yarıyor?

Dr. Sang Mi Han, arı zehiri içeren Bakım kremleri üzerinde 12 yıldır çalışıyordu. Ürün, vücudun arı tarafından sokulduğunu sanmasına yol açarak kırışıklıkların olduğu bölgede kan akışını arttırıyor ve kırışmaya karşı direnç gösteren doğal kimyasalların ortaya çıkmasını sağlıyor. Krem kolajen üretimini teşvik Ederek cilt elastikiyetini artırıyor. Dr. Han arı zehirinin aynı zamanda bakteriler, su kaybı ve güneş yanıkları gibi faktörlere karşı bariyer görevi gören keratinositleri de artırdığını söylüyor. Ürün sadece yaşlanmayı geciktirmiyor. Arı zehiri hücre yeniliyor, ciltte yağlanma ve enfeksiyon varsa gideriyor. Her cilt tipine göre çeşidi var. Bu nedenle ürünün sorunlu, kuru ve yağlı cilt tipleri için alternatifleri de var. Kraliyet Ailesi’nin güzellik uzmanı olarak bilinen Deborah Mitchell, Kate Middleton ve Camilla Parker’a ürünün maskesini uyguluyor. Maske, manuka balı (Manuka çiçeklerinin nektarlarını kullanan arılar tarafından yapılmış bal), yanında shea yağı, gül, lavanta özü ve de arı zehiri içeriyor.

Nerede satılıyor?

Ürün Yeni Zelanda ve İngiltere’de satışa sunuldu. Ürünün beşli seti 375 TL değerinde. Botoksa alternatif olarak gösterilen ürün ağrı sızı yapmıyor. Ancak alerjik olabileceğine dair doktorlar uyarıyor. Ürünün alerji testi yapmadan kullanılmaması tavsiye ediliyor. Bazı uzmanlar ise arı zehiri özlü ürünlerin başarısının kanıtlanması için daha fazla bilimsel çalışmaya ihtiyaç olduğunu savunuyor. Ürün henüz Türkiye’ye gelmedi.


Etiketler:,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler