Buradasınız: Ana sayfa - Güzellik - CİLT BAKIMI ÜRÜNLERİNİZİ EVDE KENDİNİZ HAZIRLAYIN!!!

CİLT BAKIMI ÜRÜNLERİNİZİ EVDE KENDİNİZ HAZIRLAYIN!!!

CİLT BAKIMI ÜRÜNLERİNİZİ EVDE KENDİNİZ HAZIRLAYIN!!!

Filika Yayınevi’nden çıkan “Meslek Sırlarım” adlı kitapta Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, doğal güzellik sırları ve evde yapılabilecek birtakım bakım önerileri sunuyor, kitabı sizler için inceledik İşte kitaptan bazı tüyolar:

CİLT BAKIMI ÜRÜNLERİNİZİ EVDE KENDİNİZ HAZIRLAYIN!!!

Temizleme sütü formülleri:
Yüzdeki gözeneklere dolan kirleri, makyajı, cildin doğal yapısını bozmadan temizlemek gerekir. Bunun da en kolay ve ucuz yolu; evimizde hazırlayacağımız doğal malzemelerden oluşan karışımlardır. Temizleme sütünü, parmaklarınızla ve yuvarlak hareketlerle sürün.

 

* Salatalıklı temizleme sütü
Malzeme: Bir adet salatalık, 25 gr. badem yağı.
Uygulama: İyice yıkanan salatalık kabukları soyulmadan rendelenir. 15 dakika kaynatılır ve süzülür. Üzerine badem yağı ilave edildikten sonra cilt silinir. (Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede buzdolabında muhafaza edilir.)

Sütlü temizleme kremi:
Malzeme: 500 gram inek sütü, 500 gram saf alkol.
Uygulama: Süt kaynatılmadan saf alkolle karıştırılır ve cilt bu karışımla silinir. Karışımın lekeleri de azaltan özelliği vardır. Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede buzdolabında muhafaza edilir.

Papatyalı temizleme sütü:
Malzeme: Bir kahve fincanı yağlı süt, iki çorba kaşığı sarı papatya.
Uygulama: İçine su konulan bir tencerenin üzerine başka bir tencere konur. Malzemeler üstteki tencerede karıştırılıp, kısık ateşte ısıtılır. Sütün üzerinde kaymak oluşmadan, ocaktan alınıp, iki saat dinlendirilir. Karışım süzüldükten sonra, cilt silinir. Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede, buzdolabında bir hafta muhafaza edilir.

Tonik formülleri:

Toniğin içindeki bitkiler cildin rahatlamasını sağladığından, toniklemenin ardından yapacağınız masajın etkisi de artacaktır. Hazırladığınız tonikten birkaç damla pamuğa damlatıp, silmeden tamponlayarak cildinize uygulayın. Toniklemeden sonra cildinize maden suyu püskürtün ve kağıt mendille tamponlayarak kurutun. Sonra nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz.

Lavantalı tonik :
Malzeme: Lavanta, melisa, papatya, hatmi çiçeği, yarım fincan saf alkol, içme suyu.
Uygulama: Kaynamış suyun içine birer tutam lavanta, melisa, papatya ve hatmi çiçeği atılır. 15-20 dakika demlenmesi beklenir. Demlendikten sonra temiz bir kaba süzülür. Karışıma yarım kahve fincanı saf alkol eklenir. Hazırlanan karışım, kapalı bir şişede buzdolabında muhafaza edilir.

 Papatyalı tonik
Malzeme: Bir tutam papatya, 500 gr. su. Uygulama: Papatya suda pişirilir ve buz kabına boşaltılıp, dondurulur. Her gün cilde kompres yapılır. Sıkıştırıcı özelliği vardır ve sarkmayı önler.

Dere otlu tonik
Malzeme: Bir demet dere otu, 25 gram badem yağı, bir şişe maden suyu.
Uygulama: Dere otu yıkanıp, mikserde çekilir. Bir kapak badem yağı ve maden suyu ilave edilir. Karışım buz kabına konup, dondurulur. Her gün cilde kompres yapılır. Cildiniz böylece daha sağlıklı, parlak ve canlı olacaktır

CİLT BAKIMI ÜRÜNLERİNİZİ EVDE KENDİNİZ HAZIRLAYIN!!!

 

Gördüğünüz gibi evimizde kendi imkanlarımızla hazırlayabileceğimiz bir çok uygulama mevcut illede cilt bakımınız için kremlere tonla para dökmenize gerek yok bizde modagenc olarak genç kalmanız adına doğal uygulamaları sonuna kadar destekliyoruz ve sizin için paylaşımlarımıza devam edicez bu uygulamaların bir artı yanıda tamamen organik oluşu buda kimyasal kremlere karşı çok daha cazip kılıyor bu uygulamaları.

evde hazırlanan ciltmaskeleri,doğal cilt maskeleri,organik cilt maskeleri,sağlıklı cilt maskeleri,geçleştirici ciltmaskeleri,meyvelerden cilt maskeleri


Etiketler:, , , , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler