Buradasınız: Ana sayfa - Güzellik - Doğal Cilt Maskelerinin Yararları ve Salatalık Maskesi

Doğal Cilt Maskelerinin Yararları ve Salatalık Maskesi

Piyasadaki pahalı kür ve cilt maskesi ürünlerine para vermeden sizde kendi evinizde rahatlıkla doğal cilt maskeleri yapabilirsiniz. Aşağıda size vereceğim evde maske yöntemlerini kullanarak kolaylıkla sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
Doğal Cilt Maskelerinin Yararları ve Salatalık Maskesi
Salatalıklı Cilt Maskesi :

Satalıklı cilt maskesi, cilt gözenekleri geniş olan ya da yorgun ciltlere uygulanması tavsiye edilir.

  • Salatalıkları soyun daha sonra kalın halkalar şeklinde dilimleyerek yüzünüze yerleştirin.
  • Salatalığı rendeleyerek yüzünüze maske şeklinde örtebilirsinizde.
  • Bir adet yumurtanın beyazıyla iki adet salatalığın suyunu birbiyle iyice çırptıktan sonra cildinize yedirin.

Karotinli doğal cilt maskesi, yağlı ve yorgun ciltler için mükemmel bir tercih olur. Büyük bir havucu rendeleyerek cildinize yerleştiri ve bir süre bekleyin.

Havuç-Elma karışımlı cilt maskesi kışın uygulanabilecek en iyi maskelerden biridir. Cildi kuruyup çatlamaktan korur ve nemlendirir.

Muzlu cilt maskesi ise sonbaharda uygulanabilecek maskelerden biridir. Yarım bir muzu püre haline getirerek cildinize ince bir tabaka olacak şekilde maskeleyin.

Domatesli cilt maskesi ise yağlı ve gözenekleri geniş olan ciltler için tavsiye edilmektedir. Rende biçiminde ya da dilimli şekilde uygulayabilirsiniz.

Taze bezelye maskesi cilt için uygulanması neredeyse şart bir maskedir. Cildi yenilemekle beraber canladırıp, ferahlatır. Haşlanmış bezelye tanelerini bir kapta püre haline getirip 2 kaşık yoğurla iyice karıştırın ve daha sonra yüz ve boyun bölgenize sürün.

Ballı Yumurtalı cilt maskesi kuru ciltler için mükemmel bir çözümdür. Bir adet yumurtanın sarısına biraz hakiki bal katarak karıştırın. Bir fırça yardımıyla yüzünüze uygulayın.

Vitaminli cilt maskesi için tuzsuz lor alarak bir kaç damla limon suyuyla yoğurun. Daha sonra bir adet patatesi sütle haşlayıp püre haline getirin. Yüzünüze uygulayıp bekletin. Kırışıklıklar için çok ideal bir maske.

Yoğurtlu cilt maskesi ise temizleyici bir yapıdadır. Bir kaç kaşık yoğurdun içine biraz bal karıştırılarak cilde uygulanır.


Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler