Buradasınız: Ana sayfa - Güzellik - Doğal Güzellik sırları

Doğal Güzellik sırları

Doğal Güzellik sırları

12 güzellik sırları, önerileri, püf noktalarını ve pratik bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. 2012 Saçlar nasıl olmalı, makyaj nasıl yapılmalı nelere dikkat edilmeli, oje modasında hangi yöntemler ve teknikler kullanılmalı…
Saç renginizin hızla geçen seneleri andıran yıpranmış ve bakıma ihtiyaç duyduğu halinizi eski resimlerinizle mukayese etmeden önce 2012 makyaj modası, 2012 saç modası ve 2012 oje modası hakkında vereceğimiz güzellik sırlarını ihmal etmeyin.
Modanın ve trendlerin gerisinde kamadan size uygun stil ve tarzı seçip bir an önce bakımlı ve modaya ayak uydurmaya ne dersiniz? 2012 güzellik sırları, önerileri, püf noktaları ve pratik bilgiler…

2012 kış modasında saçlar
Geçtiğimiz sezona damgasını vuran Brezilya fönünün pabucu, 2012′nin daha ilk günlerinden dama atılıyor. Dümdüz saçların yerini, uçlara doğru doğal kıvrımlarla düşen saçlar alıyor. Hacimler daralıyor, bukleler azalıyor… Kısacası sezonun mottosu açık ve net: 2012′de saçlarınızda abartıya yer yok! Kendiniz yapmışsınız gibi doğal topuz ve atkuyruklarıyla, masumiyetinizi ortaya çıkarmanın tam zamanı. Renklere gelince; ister açık, ister koyu kullanın, ten renginize yakıştırdığınız sürece özgürsünüz. Tabi ki tek bir kuralı unutmamak şartıyla… Bu sezon saçınızda röfle ya da gölgeye yer yok. İnanın, tek renk ve katsız modellerle çok daha modern ve natürel bir havaya bürüneceksiniz. Özel okazyonlar içinse ıslak görünümlü saçları deneyebilirsiniz. Yumuşak şekillendiricilerin yardımıyla arkaya doğru taranan saç modelleri, sezon trendlerinde başı çekiyor. Görünen o ki, 2012 saçlarından romantizm damlıyor, sizce de ıslanmaya değer, öyle değil mi?

Doğal Güzellik sırları

2012 kış modası makyaj sırları
Makyajda durum, saçlardan biraz daha farklı; adeta iki arada bir derede durumu yaşanıyor. Ne çok çocuksu gözükmelisiniz, ne de çok kadınsı… Dengeyi nasıl kuracağınızı mı düşünüyorsunuz? İşe yüzünüzün en güvendiğiniz bölgesinden başlayın. Örneğin gözlerinizi beğeniyorsanız, kalın blok renkleri kullanmaktan çekinmeyin, geri kalan bölgelerdeyse olabildiğince makyajsız gözükmeye çalışın. Dudaklarınızı ortaya çıkarmak içinse, bordonun şehvetinden yararlanın. Özellikle füme tonlarındaki farlarla, göz-dudak uyumunu sağlayabilirsiniz. Ruj tercihinizi bordo gibi baskın renklerden yana kullandığınızda, dokusunun mat olmasında yarar var. Yine de kuru görünen dudaklardan şikayet ediyorsanız, parlatıcı yerine yarı parlak rujları tercih edin derim. Yanaklara gelince… Hafif pembemsi tonlarla, çocuksu ifadeye geçiş yapabilirsiniz. Unutmayın, vurgu sadece tek bir bölgede olmalı; ya gözlerinizle konuşun ya da dudaklarınızda, yoksa çok kafa şişirip etrafınızdakileri kaçırabilirsiniz.

Doğal Güzellik sırları

2012 kış modası oje modası
Saç ve makyajda ne kadar masumiyetten söz ediyorsak, oje seçiminde de o kadar saldırgan davranın diyoruz. 2012 zıtlıklar senesi diye boşuna söylemiyorlar. Geçmiş sezonlara damgasını vuran abartılı saç ve makyaj şekilleri yerini sakinliğe bırakırken, french gibi tek tip oje trendleri de sahneyi agresif renklere kaptırıyor. Lüksün temsilcisi bordo bile, asi siyah karşısında boynunu eğiyor. 2012′nin özel rengiyse, sıra dışı mavi! 2011′in son aylarında öne çıkan altın ve gümüş oje furyasına, dişli bir rakip daha katılıyor. Özellikle kobalt mavisi ojeyi, şimdiden hafızanıza kaydedin derim. Stilinize güveniyor ve farklı görünmekten hoşlanıyorsanız, ışıltılı ya da sedefli olanları tercih edebilirsiniz.

Doğal Güzellik sırları

 

Gelen Aramalar:


Etiketler:, , , , , , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler