Buradasınız: Ana sayfa - Genel - Eğlenceli Alışverişin Püf Noktaları

Eğlenceli Alışverişin Püf Noktaları

Eğlenceli Alışverişin Püf Noktaları

Alışveriş her zaman eğlenceli olmayabilir ama unutmayın onu eğlenceli yapmak sizin elinizde.


Ne alacağınızı bilerek alışverişe çıkın

Planlı alışveriş, bütçe açısından en önemli nokta. Önceden yapacağınız satın alma planı, gereksiz alışverişi önler. Biz kadınlar her zaman ihtiyaçtan alışveriş yapmıyoruz belki ama yığınla giyilmeyecek kıyafetin temel sebebi de, plansız alışveriş.

Spontane alışveriş harikadır ama sonradan hiç giymeyeceğiniz ve “bu sabah da giyecek hiçbir şeyim yok!” demenize sebep olacak alımlara neden olabilir. Anlık dürtülerinize teslim olmayın! Düşünün; neyle, nasıl kombin yapabilirsiniz.

Dolapta tek başına kalacak parçalara yatırım yapmayın.

Rahat giyinin

Alışveriş yaparken rahat hissetmek önemlidir. Giyip çıkartması kolay kıyafetler tercih edin. Ten rengi bir iç çamaşırı da deneyeceğiniz giysilerde iz yapmaz.

Çeşitli bedenleri deneyin

Aradığınız parçayı bulduğunuzda, çeşitli bedenlerini deneyin. Markalar arasında beden farkları olabilir. Her zaman giydiğiniz bedenin bir büyüğü belki daha çok üstünüze yakışacak, kimbilir?

Belki o bluzun biraz bol giyilmesi gerekiyordur ya da beğendiğiniz pantolonun bedeni sizin bedeniniz ama modeli dar olduğundan küçüğü üstünüzde daha iyi duracaktır. Denemeden, üstünüzde görmeden bilemezsiniz.

Yalnız alışveriş yapın

Arkadaşlarınızla alışveriş yapmak eğlenceli olsa da, başkasının görüşünün etkisinde ister istemez kalırsınız ve pek de içinize sinmeyen bir şeyi satın alabilirsiniz. Yalnız olduğunuzda daha iyi odaklanırsınız ve iç sesinizi dinlersiniz.

Her zaman değil ama bazı durumlarda arkadaşlar yanıltıcı olabilir. En iyi alışveriş arkadaşınız yine kendinizsiniz!

Tereddütlüyseniz, üstüne bir gece uykuya yatın

Satın alacağınız parçayla ilgili kararsızlıklarınız varsa, üstüne bir gece geçirin. Yani uyuyun uyanın ve öyle karar verin. Bu, size zaman kazandırır ve en iyi kararı vermek için düşünmenizi sağlar. Böylece, yanlış bir alışverişi önlemiş olursunuz.

Boyut ve rahatlık birincil öneme sahiptir

Çok beğendiğiniz ve sahip olmak istediğiniz giysi sizin bedeninizde değilse sakın almayın! Ya da bedeninize uygun ama içinde rahat değilsiniz, o zaman yine almayın! Çünkü bir süre sonra bu etkenler yüzünden o parçaya olan ilginizi yitirecek ve giymek istemeyeceksiniz. Zararlı bir alışveriş olarak dolap köşesinde kalacak.

 


Etiketler:,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler