Buradasınız: Ana sayfa - Tasarımcılar - EROL ALBAYRAK

EROL ALBAYRAK

EROL ALBAYRAK

Modagenc.net takipcileri olarak sizlere Türkiye’nin en ünlü tasarımcılarına tanıtmaya devam ediyoruz.

Erol ALBAYRAK ;

1971 İzmir doğumlu moda tasarımcısı Erol Albayrak Fashion & Art Moda ve Sanat Akademisinde aldığı eğitim ile koleksiyon çalışmalarına İzmir’de devam etti. Yurtiçi ve Yurtdışında çeşitli markalar ile hazır giyim konusunda çalışmalar yaptı. İlk koleksiyonu Düsseldorf CPD Moda Fuarında sergilendi. 1997 yılında İstanbul’a Cemil İpekçi atölyesinde tasarım yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Tasarımlarında Osmanlı Anadolu etkilerinin oluşumu bu sayede gelmiştir.2001 senesinde Hollanda Kraliyet Ailesi’nin sponsorluğunda Selamlık defilesini sergiledi. Tamamı 70 takımdan oluşan bu koleksiyonu 70 erkek manken ile sunarak bu alanda bir rekor kırdı.

Osmanlı Sarayı Selamlık kısmının bugünün modern tarzı ile anlattığı koleksiyon ile uzun süre gündemde kalan tasarımcı daha sonra sırayla, Musqua, Harem Suare, Cumhuriyet Kadınları, Anadolu Medeniyetleri, Mevlana, Fashion in Circus, Cinema by Erol Albayrak, Jungle, Splash, Discoteqhue isimli Koleksiyonları ile çalışmalarına devam etmiştir.

2002 yılında Hollanda Prince Claus Vakfının temsilcisi olarak Özbekistan’da bir ay boyunca sanatsal araştırmalar yaparak 2003 The Prince Claus Vakfı ödül adaylarını belirledi. Aynı sene Hollandalı müzik grubu She Got Game müzikal kostümlerini hazırladı. Amsterdam Kraliyet Akademisinde hazırladığı TULIP & KAFTAN projesiyle iki ülke kültürlerini sentezleyerek bunu değişik şehirlerdeki müzelerde sergiledi. 2005 yılında Rotterdam Belediye Başkanı tarafından resmen Hollanda’ya davet edilerek bir tasarım merkezinin kurulması çalışmalarına başladı. Hollanda, ABD, Rusya, İsrail, Yunanistan, Japonya, Bulgaristan, Ukrayna, Romanya, Letonya, Kıbrıs, Azerbaycan, Mısır ve Kazakistan’da koleksiyonlarını sergilemiştir. Aynı zamanda 2005 yılında Çin’de ve 2011 yılında İngiltere’de yapılan Miss World Güzellik Yarışması’nda ülkemize iki kez “Best Dress” en iyi elbise ödülünü kazandırmıştır. Bu ödülle 3. Kez dünya birinciliği kazanan tasarımcımız bu alanda da başarısını tescillemiştir.

Düzenli olarak haute couture ve hazır giyim koleksiyonları tasarlayan Erol Albayrak; 2011 yılında AB Kalite ödüllerinde yılın en başarılı moda tasarımcısı ödülüne layık görülmüştür.

EROL ALBAYRAK

 

EROL ALBAYRAK

EROL ALBAYRAK


 


EROL ALBAYRAK

EROL ALBAYRAK

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Prof. Dr. Orhan Ersek Sok. Güçer Apt. No: 18 Kat: 4 D: 20 Topağacı / Nişantaşı – İstanbul
Web sitesi: www.erolalbayrak.com.tr
Yetkili Kişi: Noyan Şahin
Telefon: +90 212 296 54 27 / +90 212 241 20 18
Faks: +90 212 296 24 56 
E-mail: noyan@erolalbayrak.com.tr

BASIN OFİSİ

Electra İletişim
Adres: Eski Havaalanı Cad. No:44/1 Yeşilköy – Bakırköy
Telefon: +90 212 662 55 35 
Faks: +90 212 663 33 63
E-mail: info@electrailetisim.com
Web sitesi: www.electrailetisim.com

 

Gelen Aramalar:


Etiketler:, , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler