Buradasınız: Ana sayfa - Defileler - Paris 2012 Sonbahar Defilesi Couture Haftası

Paris 2012 Sonbahar Defilesi Couture Haftası

Paris 2012 Sonbahar Defilesi Couture HaftasıMarkaların rekabete hazırlandığı bu dönem,moda dünyası gelecek sezon hazırlıkları aşamasında süratli sirkülasyonuyla hayallerimizi gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Markalar, tasarımcılar hayal dünyalarını podyuma yansıtırken, olumlu-olumsuz eleştiriler elbette havada uçuşuyor. Bizler henüz yaz döneminin en güzel günlerini yaşarken hızla çıkışını sürdüren koleksiyonlar, moda haftalarını daha hızlı takip etmemize sebep oluyor. İlkbahar-Yaz derken Sonbahar-Kış koleksiyonlarını, erkekler için ayrı defileleri, şimdi de son olarak Paris Haute Couture haftasıyla hızımızı daha da artırıyoruz ve devler arenasındaki rekabete ortak oluyoruz!

Donatella Versace her geçen sezon moda dünyasında yeni bir devrim yaratmayı kendine bir amaç edinmiş olacak ki, son yıllarda yaptığı ortaklıklarla da başarılarına yenilerini ekliyor. Haute Couture koleksiyonlarında her zamanki cesaretinden biraz daha uzak kalan Versace, yeni sezonunda pastel tonlara ağırlık veriyor. Gösterişli Versace kadını için dikkat çekici tüm unsurları barındıran kıyafetler, şimdiden kırmızı halılarda, açılışlarda ya da partilerde kimler tarafından tercih edilecek heyecanla beklemedeyiz. Versace’nin geleneksel tarzının, el yapımı işlemelerle bezendiği koleksiyonda, eşarp desenleri yaz sezonunun havasını yansıtıyor. Paris Ritz Hotel’de gerçekleşen Versace Sonbahar-Kış Couture koleksiyonu, tartışmasız podyumun en güçlü isimlerinden biri oluyor.


 


Paris 2012 Sonbahar Defilesi Couture Haftası

Moda dünyasının en önemli isimlerinden Raf Simons, Dior’da kendini kanıtlamak için en önemli podyumlarından ilkine çıktı. Simons’un Dior’a geçiş haberleri halan etkisini korurken, Dior defilesi Couture haftasında en beklenen defilelerden biri olma özelliğini de taşıyordu. Dünyaca ünlü moda evinin taze kanı Simons, geçmişin dokunuşlarına yer verdiği koleksiyonunda, düz ve pastel renkleri kullanmayı tercih ederek belki de risk almaktan kaçınmıştır. Siyah takımları, balon etekleri, ipek pantolonları ve straples kokteyl elbiseleriyle Christian Dior’un klasik havasını başarıyla podyuma taşıyan Raf Simons bakalım gelecek podyumlarda Dior için neler yapacak.

Paris 2012 Sonbahar Defilesi Couture Haftası
Karl Lagerfeld her çalışmasında ve defilelerinde farklılık yaratmaya çalışıyor. Görselliğe hakim gücü sayesinde hayaller aleminden gerçek dünyaya dikey bir geçiş yapan Lagerfeld tam da tarzına yaraşır bir Couture defilesiyle Paris’te yeniden karşımıza çıkıyor. Modanın geleceğinin hızlı sirkülasyonu sebebiyle geçici olduğunu düşünen ve bunu her daim dile getiren Karl Lagerfeld, Paris podyumunda “New Vintage” temasıyla tüvit ceketleri, kabanlari, desenli pantolonları ve etekleri yeniden yorumluyor. Defile mekanını Grand Palais’in d’Honneur salonu olarak kullanan Karl Lagerfeld şovuyla Coco Chanel’i anıyor.

Gelen Aramalar:


Etiketler:, , , , , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler