Buradasınız: Ana sayfa - Güzellik - Tülin Şahin Tüm Güzellik Sırlarını Anlattı

Tülin Şahin Tüm Güzellik Sırlarını Anlattı

Tülin Şahin Tüm Güzellik Sırlarını Anlattı

Dünya’nın başarılı mankenlerinden olan Tülin Şahin her zaman sevenlerine verdiği öneriler ve hatta yazdığı kitaplar ile her zmana tecrübelerini paylaşan isimlerden oldu. Güzelliği doğallığı ve her zaman şıklığı ile konuşulan Tülin Şahin bakım güzelliği ile ilgili neler anlattı…

Makyajınızı ne zaman yapıyorsunuz?
Güzellik merkezlerinde ya da aynanın önünde saatlerce vakit geçiren biri değilim. Makyajımı 15 dakikada arabada yaparım. Hayatım o kadar çok yoğun ki çoğu zaman arabanın arka koltuğunda giyinip, makyajımı yapmak zorunda kalıyorum. Bu nedenle arabamın arka koltuğunun camları siyah. En iyi davete giderken bile abiyemi arabada giyiyorum. Makyajımı gözüm kapalı 5 dakikada yapabilirim. Makyaj tonlarım kahve, bej tonlardır.

      Kadınlar özel günlerinde nasıl giyinmeliler sizce?
      Kadınların çoğu özel günlerinde tek bir rengi siyah giymeyi tercih eder. Oysa mümkün olduğunca renkli giyinmelerini öneriyorum. Renkler yüzünüze sıcaklık, ruhunuza canlılık verecektir. Özellikle yazın cıvıl cıvıl giyinin. Kışın hava kapalı olduğu için daha çok yiyor, uyuyoruz. Özellikle İstanbul trafiği yüzünden etrafımızı ve kendimizi gri görüyoruz. Daha az giyinip, süsleniyoruz. Kışında çok bronz tenli dolaşmak doğal durmuyor. Birazda olsa bronzlaşmak isteyenler olabilir. Yazın güneşlenemiyorsanız otobronzırları tercih edebilirsiniz. Otobronzırlarda vücudunuzun tamamını boyuyorlar. 15 gün bronz kalabiliyorsunuz ve bilinen bir zararı yok. Solaryum yerine bunu da tercih edebilirsiniz.

Saçlarınız kadınlar tarafından çok beğeniliyor. Böyle güzel saçlara sahip olmanızın bir sırrı var mı?
Aslında modellik saçları yıpratabilen bir meslek ancak hala güzel görünmesinin sebebi ilk olarak genetik. Ayrıca, saçlarımı iki günde bir yıkıyorum. Şampuan seçimi ve kullanımında ise, saçımın durumunu dikkate alıyorum. Yaz, kış ya da dönemlere bağlı olarak şampuanlarımı farklılaştırıyorum. Şampuanı ceviz büyüklüğünde elime döküp sulandırarak kullanıyorum. Saç uçlarına değil sadece köklerine uygulayıp iyice duruluyorum. Saçlarımın ph yani “yağ dengesini” bozmamaya çalışıyorum.

      Cilt kremlerinizi neye göre seçiyor ve kullanıyorsunuz?
      Aynı şekilde kremlerimi se cildimin ihtiyacına göre kullanıyorum. Çok soğuk bir havaya sahip bir mekanda çalışırken daha çok nemlendirici içeren kremler sürüyorum. Cildim kullandığım kreme alıştığında kremimi farklılaştırıyorum. Cildimiz herşeye kısa sürede uyum sağlıyor. Bu nedenle yaz, kış, regl döneleri, hava durumu gibi etkenlere bağlı olarak cildimize uygun kremleri kullanmalıyız. Kışın yağ bazlı, yazın su bazlı kremleri sürün. Şampuan gibi kremlerinizi 6 ayda bir değişitirin.
Çok yoğun çalışıyorsunuz. Spora nasıl vakit buluyorsunuz?
Spora zaman ayıramıyorum deme gibi bir lüksüm yok. Bu kadar aşırı çalışma temposuna dayanmamı sağlıyor. Sağlıklı düşünebiliyorum. Her gün spor yaparım. Yılın 150 günü uçakla seyahet ediyorum ancak günlük programımda spora mutlaka zaman ayırırım. Yurt dışına veya şehir dışına giderken spor ayakkabılarım yanımdadır. İşim bittikten sonra ya da arada spor ayakkabılarımı giyer şehri yürüyerek dolaşırım. Bu nedenle gittiğim her yeri adım adım biliyorum diyebilirim. Kapalı spor salonları yerine açık havada yürümeyi severim.

      Kadınlar günlük olarak nelere dikkat etmeli? Nasıl beslenmeli?
      Herkesin duruşu, kemik yapısı kendisine hastır. Ancak mutlaka iki günde bir spor yapsınlar. Kaliteli yaşar, sağlıklı düşünür. Sporu mesleğim mankenlik olduğu için değil, küçüklüğümden itibaren yapıyorum. Sporla yetiştirildim. Sağlıklı beslenme sadece sebze yemek ya da et yemek değildir. Yediklerini harcasınlar. Kışın kilo alıp yazın vermeye çalışmasınlar. Bu ileri de çok zarar verir. Evden her gün çok şık ve bakımlı çıksınlar. Sokağa çıktıklarında kiminle karşılacakları belli olmadığı için ileride hayıflanmak yerine daima hazırlıklı olsunlar. kendilerini öze gösterirlerse karşı tarafta onlara özen gösterir. Şık olmak, bakımlı olmak çok zaman almaz. Özenli giyinmek iş hayatında da çok büyük kapılar açabilir. Günümüzde iş dünyası bunlara bakıyor ve bunun artılarını görebiliyoruz. Kadın bence kadın gibi giyinmeli ve şık olmalı. Siyah takım elbise yerine yeni alternatifler geliştirmeli. Siyasetçilerimiz bile sıradan takım elbiselerinden vazgeçtiler, modayı takip ediyor.

 Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler