Buradasınız: Ana sayfa - Güzellik - Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yüzümüzdeki deri güneş ışınlarının olumsuz etkileri, yaşlanma, yer çekimi, mimik kaslarının kullanımı gibi birçok etken sonucu kırışabilir. Kırışıklıklar cildimize dirilik, gençlik veren deri altı dokularının parçalara ayrılması sonucu meydana gelir. Cilt yapısını ve görüntüsünü bozan diğer etkenler sivilce sekelleri, yaralanmalar, suçiçeği sekeli ve lekelerdir. Bu türden sorunların giderilmesi amacıyla yüz yenilemesi yöntemleri uygulanır.

Yüz Gençleştirme İle İlgili Merak Ettikleriniz:

Lazerle soyarak yüz gençleştirme ne demektir?

Cildin hasarlı üst katmanının soyulması ve alt kısımdan yeni deri oluşumuna bağlı daha etkili fakat iyileşme sürecinde hastayı günlük hayattan geçici olarak alıkoyan bir yöntemdir. Fraksiyonel lazer ile soyma işleminin iyileşme süreci kısalırken bu uygulamaya güven artmaktadır.

Lazerle soymaksızın yüz gençleştirme nedir?

Lazerle derinin üst tabakasına dokunmadan, deri altı dokularının uyarılması ve kollajen üretimi ile yeniden şekillendirmeye dayalı bir işlemdir.

Lazerle soymaksızın yüz gençleştirme nasıl yapılır?

Deri altını etkileyen lazerler ile yapılır. Hemen hemen ağrısız ve acısız bir işlemdir. Lazer enerjisi deri altında bir dizi yangısal olay gerçekleştirir. Bu olaylar dizisi özellikle fibroblast uyarılması ve buna bağlı kollajen üretimine neden olur.

İşlemin iyileşme süreci nedir?

Kişiyi normal yaşamından alıkoymaz. Deri altındaki yapılanma birkaç ayı bulur.

İşlemin sakıncaları var mıdır?

Sakıncaları yoktur, oldukça güvenilir bir yöntemdir.

Tedavi süresi nedir?

5-10 dakikada tedavi tamamlanır. 3-4 haftada bir 3-4 kez tekrarlanır.

Tedavi sonucu neler beklenmelidir?

Kırışıklıklarda ve gözeneklerde azalmanın yanı sıra, yüz derisinin renk tonunda artma, gerginliğinde ve yapısında ilerleme beklenmelidir.

 


Etiketler:, , ,


Yorum yapın

You must be logged in to post a comment.

Son Eklenenler